Reklama na Seznamu

V rámci Seznamu, který zaujímá přibližně 25% trhu a který denně navštíví 2 miliony lidí, lze využít několik formátů reklamy. Oblíbená je PPC reklama Seznam. Naše služby toho však pokryjí mnohem víc. Reklamu na Seznamu můžeme rozdělit do několika kategorií.

PPC kampaně

PPC reklamu Seznam lze spravovat skrze nástroj Sklik, umožňující nejen počáteční nastavení, ale také průběžné vyhodnocení a optimalizaci pro dosažení maximálních výsledků.

  • Vyhledávací síť – ve chvíli, kdy se uživateli zobrazí výsledky vyhledávání v odpověď na jeho dotaz, připojí Seznam na několika pozicích placenou reklamu. Jedná se o textový formát reklamy, který je vždy zvolen podle přesného cílení na publikum.
  • Obsahová síť – v obsahové síti se setkáváme nejen s textovou reklamou, jak je tomu u vyhledávací sítě, ale také s grafickou reklamou, často v podobě bannerů nebo krátkých videí. Seznam má k dispozici více než 3 tisíce obsahových webů, na kterých reklamu zobrazuje. Patří sem například ProŽeny.cz, Sport.cz, Novinky.cz nebo Super.cz.

Vedle textové a grafické reklamy je možné zakoupit i plochu na webu, obdobně jako v tištěných médiích. Jedná se o takzvané brandingové reklamy.

Zboží.cz

  • E-shop – vlastníte e-shop? Srovnávač zboží na Seznamu spolu s Google Nákupy by ve vašem portfoliu rozhodně neměl chybět. Srovnávač zboží za vás produkty spáruje a zobrazí jako odpověď na relevantní poptávky.
  • Dokončení konverze – výrazem retargeting označujeme reklamní kampaň cílenou na uživatele, kteří již web navštívili a mnohdy nedokončili konverzi, například opustili plný košík. U Googlu se setkáme s tímtéž pod pojmem remarketing.
  • Katalog firem – katalog firem funguje obdobně jako srovnávač zboží. Namísto produktů však nabízí konkrétní firmy. Pro kamenné prodejny nepostradatelná aplikace.

Dynamický retargeting

Firmy.cz

Zajistíme pro vás optimální formu reklamy dle potřeby s ohledem na současnou situaci vašeho podnikání a cíle, kterých chcete dosáhnout. Kontaktujte nás.

Kontaktujte nás

Rádi se nezávazně podíváme na váš web či e-shop a zjistíme, jak vám můžeme pomoci s marketingem.